Nasze relacje

Pierwsze takie spotkanie

05.12.2017 | Zuzanna Borecka/Kamil Masny

Po raz pierwszy coś takiego miało miejsce. A to oznacza, że szykuje się coś niesamowitego. W Trzebnicy po raz pierwszy na taką skalę i w takim wymiarze spotkała się diakonia muzyczna, aby podjąć już przygotowania do Jubileuszowego 25. Salwatoriańskiego Forum Młodych. Jak było przeczytajcie sami:

W miniony weekend (tj. od 1-3 grudnia) w Trzebnicy spotkała się mocna ekipa nowego pomysłu muzycznego nazwanego PS.projekt! Żądni muzyki i gotowi do działania zebraliśmy się w trzebnickim Białym Domu i tworzyliśmy w Gminnym Centrum Kultury i Sportu.
Oprócz osób z okolic Trzebnicy było też sporo ludzi z innych rejonów Polski. Między innymi grupa z Bielska-Białej oraz z Mikołowa. Nie znaliśmy się wszyscy, a mimo to potrafiliśmy się świetnie zgrać. Każdy z nas wniósł coś od siebie do naszej wspólnej muzyki i powstało kilka niezłych aranżacji znanych utworów. To było pierwsze spotkanie naszej grupy i cóż mogę powiedzieć? Zdecydowanie udał nam się ten weekend! Łączyliśmy dwa w jedno: konkretne przygotowanie muzyczne Diakonii na kolejne Forum Młodych i do tego realizowanie kolejnego pomysłu muzycznego - wspomnianego PS.projekt'u, który ma na celu promowanie młodych talentów z całej Polski nie tylko z parafiach  salwatoriańskich.
Każdy z nas jest zdecydowanie inny, można powiedzieć, że to było spotkanie wielkich indywidualności, a jednak było coś co nas połączyło i to bardzo silnie! Oczywiście miłość do muzyki! Więc jeśli też ją kochasz, to z pewnością jest to miejsce dla Ciebie! Napisz do nas, pytaj a my odpowiemy i dołącz do naszej ekipy!
Kto wie? Może w przyszłości będziemy tworzyć naszą wspólną muzykę jako PS.projekt... Zobaczymy!
Zuzia Borecka

O planie PS-projektu dowiedziałem się na Fatimce w Trzebini i juz wtedy bardzo się ucieszyłem, ponieważ kocham wszystko to, co związane jest z muzyką, a tym bardziej jak łączy się to z działaniem na cześć Pana Boga. Po przyjezdzie do Trzebnicy rozpoczęliśmy "zapoznanie przez granie". Poprzez muzykę budowalismy nasze relacje grając i chwaląc Boga.

Pod koniec dnia mieliśmy możliwość uczestniczenia w nocnej adoracji WMS-u.

Następnego dnia po odmowieniu jutrzni udaliśmy się do studio i przez większość dnia z małymi przerwami graliśmy i spiewalismy piosenki, które będziemy chcieli zagrać 10 czerwca w Obornikach Śląskich, a przy okazji przygotowywaliśmy się do grania na forum. Dzień zakończyliśmy pogodnym wieczorem, który polegał na zabawie, w ktorej zbieralismy punkty poprzez odgadywanie i śpiewanie piosenek.

Ostatniego dnia obudzilismy się rano, pozbieralismy rzeczy i wyruszyliśmy do domów. Całość spotkania oceniam bardzo pozytywnie. Panowała cudowna atmosfera,wszystko było zorganizowane, a w spotkaniu uczestniczyli cudowni ludzie.

Najwspanialsze jest jednak to, że Pan Bóg mocno działał!

Kamil Masny

Kalendarz

Świadectwa