Nasze relacje

EDK po raz czwarty!

24.03.2018 | Agata/Ola

Ekstremalna Droga Krzyżowa już za nami. 4 rok z rzędu studenci z Wrocławia wraz z duszpasterzami stworzyli możliwość spotkania się z Jezusem w drodze. W ciemności, trudnych warunkach, pokonując 30 lub 41 km. Pierwsi uczestnicy pod trzebnicką Bazylikę dotarli po godzinie 4, ale bez względu na to gdzie i o której doszli uczestnicy, mieli okazję spotkać się z Bogiem.

Pomogły w tym rozważania, które w tym roku po raz pierwszy napisała młodzież oraz duszpasterze zgromadzeni w RMSie. To był bardzo dobry czas, a potwierdzeniem tego są słowa Oli:

"Co mogę powiedzieć o EDK? Szczerze? Skłamałabym mówiąc, że było łatwo. Zimno, śnieg sypie w oczy, miałam na sobie średnio wygodne buty. W dodatku kazali nam milczeć (przyznaję się - to było postanowienie na drogę, którego nie dotrzymałam). Ale mimo tego, że tak wiele razy chciałam się poddać, kiedy stawałam na środku drogi mówiąc do koleżanki "ja już nie idę", "nie dam rady dłużej" to udało się. Skąd miałam tyle siły? Nie wiem. Albo wiem - od tego Kogoś z góry. On też niósł krzyż, ale nie swoich, a naszych grzechów i to tylko (aż) dlatego, że nas kocha. I będzie kochał zawsze. Amen :)"

Zobacz nasze zdjęcia w GALERII G+

Kalendarz

Świadectwa