Nasze relacje

Podsumowań czas... Festiwal

05.06.2018 | Maja, Agata, Agnieszka

Dzień rozpoczęliśmy pozytywnie, po jutrzni i śniadaniu wyruszyliśmy na przesłuchania. Tam mieliśmy okazję usłyszeć wszystkich zebranych wykonawców, z ogromnym zaciekawieniem przysłuchiwaliśmy się każdemu z nich. Na scenie zaprezentowało się 10 solistów i 7 zespołów.

Wszyscy brzmieli fantastycznie czym utrudnili nam wybór faworytów. Przybywając na festiwal nie spodziewałyśmy się tak wielu wspaniałych ludzi z orginalnym charakterem. Po obiedzie mieliśmy chwilę wolnego, którą spędziliśmy wspólnie przy śpiewie, zabawie i dobrej kawie w naszej RMS-owej kawiarence.

Zwieńczeniem dnia była msza święta w bazylice, a po niej gala i koncert Mietka Szcześniaka, który idealnie podsumował nasz festiwal.

Maja Gozdowska i Agata Żuk

I zaległa relacja z pierwszego dnia festiwalu...

O 17.00 rozpoczął się dla nas XX Festiwal NADAJ BRZMIENIE - niesamowity czas warsztatów, nawiązywania przyjaźni, oddawania chwały Bogu i rywalizacji. Festiwal rozpoczął się krótkim wprowadzeniem w świat życia festiwalowego w kawiarence, w której później spędzaliśmy długie wieczory i popołudnia na śpiewaniu, graniu i rozmowach. Ale żeby wszystko było po kolei! Po wprowadzeniu przeszliśmy do kaplicy na rozpoczynającą mszę. Potem udaliśmy się do stołówki na kolację, na której Ostrów obrzerał RMS :)

Choć nie wszyscy konkursowicze jeszcze dotarli, to o odpowiednią atmosferę dbali oczywiście nasi Salwatorianie- x. Anioł i x. Maciek i niezastąpiona Młodzież Salwatoriańska, która zorganizowała zabawę Śpiewające Fortepiany, przy której bawiła się cała obecna ekipa Festiwalu. Wieczór zakończył się grą Tajniacy w kawiarence i rozpoczęciem zażartej rywalizacji.

Agnieszka

Zobacz nasze zdjęcia w GALERII G+

Zobacz STRONA Festiwalu na Fb

Kalendarz

Świadectwa