Nasze relacje

Gotowe! Zakończyły się przygotowania do 25. Salwatoriańskiego Forum Młodych. Jeśli jesteście ciekawi jak wyglądały, zapraszamy do przeczytania relacji :)

Prace trwały od wtorkowego poranka, kiedy młodzież z całej Polski zjechała się do Trzebnicy, malowniczej miejscowości na Dolnym Śląsku położonej wśród wzgórz Doliny Baryczy. Tam młodzi zostali podzieleni na sekcje - animatorzy, sklepik, biuro, sanepid, dekoracja, biuro prasowe, kuchnia oraz porządkowi. Każda grupa zajęła się własną partią zadań do wykonania i przez 4 dni skupiała się właśnie na nich. Od wtorku do czwartku prace odbywały się w Trzebnicy, natomiast w piątek wszyscy udali się do miejsca docelowego - Dobroszyc, by przygotować dom i teren wokół niego.

W trakcie każdego dnia nie zabrakło czasu na rozwój osobisty- popołudniami odbywały się rozmaite wykłady kształcące naszych animatorów oraz uczące ich postępowania podczas różnych sytuacji w trakcie forum. W tym roku zawitała również do nas funkcjonariuszka policji, która zaprezentowała nam jak animator powinien się zachować w sytuacji niebezpiecznej- dlatego wśród naszych prowadzących możecie czuć się bezpiecznie :)

W trakcie bieganiny i ciężkiej pracy najistotniejsze to nie zapomnieć kto jest tu Najważniejszy, dlatego przygotowania można podsumować w zdaniu „Ora et labora”. Każdy dzień przeplatany był modlitwą wszelakiego rodzaju- rano budziły nas słowa jutrzni, o 12 wspólnie odmawialiśmy Anioła Pańskiego, po bloku nauki przychodził czas na Mszę Świętą wraz z nieszporami, a dzień kończyliśmy adoracją Najświętszego Sakramentu.

W Dobroszycach wszystko już gotowe, brakuje jedynie uczestników - dlatego czekamy na Was!

Kalendarz

Świadectwa