Nasze relacje

Kurs animatorów - PETARDA!

09.10.2018 | Matylda Szymczykiewicz

W dniach 5-7 października odbyła się pierwsza, tegoroczna edycja kursu dla animatorów. Był to kurs historyczny, ponieważ Biały Dom odwiedziła rekordowa liczba uczestników. Dodatkowo mieliśmy okazję gościć dwóch księży z Salwatoriańskiego Ośrodka Powołań.

Wśród początkujących animatorów znalazły się osoby z Krzyża Wielkopolskiego, Gryfina, Bielsko-Białej, Bielawy, Wrocławia i Elbląga. Podczas kursu mieli oni okazje zintegrować się ze sobą nawzajem oraz z zaawansowanymi animatorami, dzięki czemu mogliśmy przeżyć te wspaniałe 3 dni, jak rodzina - dzieląc się przy tym doświadczeniem i uśmiechem :D

Dla mnie było to pierwsze spotkanie jako zaawansowany animator. Miałam jednak wielu znajomych z poprzedniego roku znajdujących się w identycznej sytuacji. Konferencje przyjęły już nieco bardziej problematyczny wymiar, ale świetnie przygotowani wykładowcy byli w stanie odpowiedzieć na każde nasze pytanie.

Jak się okazało organizatorzy przyszykowali dla nas też niespodziankę w postaci testu z poprzedniego roku. Mogłoby się wydawać, że to bezsensowny pomysł - tak naprawdę pokazał mi to czego nie wiem i co muszę pamiętać na przyszłość. Skoro staram się mieć Pana w sercu to czemu nie mieć Go też w głowie?

Ponadto spotkania z księżmi i adoracje w towarzystwie najlepszych przyjaciół pozwoliły mi odczytać wiadomość od Pana Boga, którą od połowy wakacji próbował mi wysłać. Przed kursem czułam się zagubiona i trochę zdenerwowana, bo za nic nie mogłam Go odnaleźć w swoim życiu. Dzięki tym wspaniałym doświadczeniom, odkryłam, że przekazuje mi On swoją miłość przez drugiego człowieka. Odkąd zaczęłam się nad tym zastanawiać, w każdym słowie i uśmiechu widziałam dar od Niego. Udało mi się odnowić wiarę ponownie i poprawić mój kontakt z Ojcem, za którym tak bardzo tęskniłam. To sprawiło, że tegoroczna edycja stała się dla mnie pod pewnym względem wyjątkowa.

Po mimo napiętego grafiku każdy znalazł czas na rozmowę z księdzem czy drugim animatorem. Przeżyliśmy ten kurs w radości i mam nadzieję, że przeżyjemy też tak następny - w takim samym gronie… a może i większym?

Zobacz nasze zdjęcia w GALERII G+

Kalendarz

Świadectwa