Nasze relacje

Intensywny kurs w Trzebnicy

13.11.2018 | Tosia Bartosewicz

Właśnie zakończyła się druga edycja kursów animatorskich w tym roku szkolnym. Spotkanie jak zawsze było bardzo intensywnie spędzonym weekendem, jednak teraz, gdy coraz bardziej wkręcam się w RMS, nie wyobrażam sobie, żeby tutaj nie przyjeżdżać!

W piątek po południu zaczęli zjeżdżać się uczestnicy kursów- osoby z różnych miast, w różnym wieku i różnych charakterach, które łączy jedno - Bóg i chęć dzielenia się Nim z innymi!

Sobota była dla nas bardzo pracowitym dniem, głównie przez ilość wykładów. Jednak pomimo tego, nie czuliśmy zmęczenia czy znudzenia, ponieważ osoby prowadzące konferencje oraz same ich tematy nie pozwoliły nam na nudę!

Tematami, które podjęto podczas spotkań były m.in. asertywność (świetny wykład zawierający i teorię i praktykę ;) ), kolejna część konferencji o Lectio Divina oraz „chrzest i bierzmowanie”. Ponadto początkujący animatorzy zmierzyli się z tematem podstaw pracy w grupie. Nowością wprowadzoną na tym kursie było wprowadzenie osobnych konferencji dla Młodych Salwatorianów - osób, które ukończyły swoją formację animatorską, ale nadal aktywnie uczestniczą w życiu RMSu.

I tak oto, nie wiadomo kiedy nadeszła niedziela. Po uroczystej Eucharystii spotkaliśmy się na podsumowaniu kursu, by każdy uczestnik wyraził swoją opinię o przeżytym spotkaniu.

Moim zdaniem nam, uczestnikom tego kursu udało się stworzyć piękną, rodzinną wręcz atmosferę, w której każdy (mam taką nadzieję) czuł się dobrze i swobodnie. Nie mogę się doczekać, żeby spotkać tych niesamowitych ludzi jeszcze raz!

Jeśli chcecie zobaczyć zdjęcia ze spotkania wpadajcie do GALERII G+.

Kalendarz

Świadectwa