Nasze relacje

Warsztaty - świetną decyzją

29.11.2018 | Zuzia i Michał

Uważam, że mój przyjazd na warsztaty był świetną decyzją. Pomimo, że w pewnej chwili odczułam wielką bezradność i totalny brak pomysłu na postać, w którą się wcielałam, to pomoc Reżysera oraz pozostałych Aktorów dała mi siłę do dalszego działania. ~Zuzerka. Jak to wszystko wyglądało?

W weekend 23-24 listopada w Trzebnicy odbyły się warsztaty teatralne pod nadzorem forumowego warsztatowicza Patryka Ołdziejewskiego. Kiedy w piątek zawitaliśmy u progów Białego Domu, było nas (uczestników) ledwie kilka osób. Spotkaliśmy się na kolacji, porozmawialiśmy, a następnie uczestniczyliśmy w adoracji Najświętszego Sakramentu. Po rozmowie z Bogiem przeszliśmy do rozkminiania na temat rzucony przez naszego Mistrza Patryka (Jaki? Powiedzieć nie możemy... :))

Drugiego dnia dotarły do nas jeszcze dwie osoby. Tuż po śniadaniu poszerzyliśmy naszą wiedzę o sztuce teatralnej krótkimi formami filmowymi. Następnie krótka rozgrzewka i zaczęliśmy właściwą pracę!

Zadania, które wykonywaliśmy na pierwszy rzut oka wydawały się bez sensu, lecz reżyser wiedział co robi. Z minuty na minutę wszystko nabierało coraz większego znaczenia. Obejrzeliśmy ciekawy i skłaniający do refleksji film pt. "Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie".

Na koniec dnia przedstawiliśmy efekty naszej pracy Widzom, zjedliśmy pyszną kolację i przeszliśmy do podsumowania oraz wzajemnych podziękowań. Przez jeden pełen dzień warsztatów doświadczyliśmy wiele emocji i jesteśmy zadowoleni, że mogliśmy wziąć udział w takiej formie Dni Skupienia.

Z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkanie! :)

Michał

Kalendarz

Świadectwa