Nasze relacje

Spotkanie w Elblągu

14.12.2018 | Igor Bogdański

W dniach 07-09 grudnia salwatoriańska młodzież oraz lekko "patologiczni" uczniowie Zespołu Szkół Mechanicznych w Elblągu uczestniczyli w Dniu Skupienia dla wspaniałych elblążan w Tolkmicku.

Do miejsca pobytu przybyliśmy w godzinach wieczornych i po kilku wstępnych "procedurach", w tym poznanie prowadzącego ks. Daniela, dla którego było to pierwsze spotkanie z naszą społecznością, uczestniczyliśmy we Mszy Św., podczas której zostaliśmy zapoznani z hasłem spotkania - "Odwagi!" . Na koniec dnia opiekunowie zaserwowali nam zimny prysznic w postaci nocnego spaceru nad Zalew Wiślany. Sobotę spędziliśmy zastanawiając się nad postacią Ducha Świętego. Po porannej konferencji uświadomiliśmy sobie, że Trzecia Osoba Boska może przybrać wiele postaci i odgrywa tak istotną rolę w naszym życiu.

Szczególnie w pamięci utkwił nam pewien cytat: Jeśli Jezus jest drogą, to Duch jest przewodnikiem, prowadzącym po tej drodze". Po pysznym obiadku przygotowanym przez mamę piszącego tą relację wybraliśmy się na ekscytującą grę terenową autorstwa Karo. Napotykane po drodze osoby chętnie odpowiadały na nasze pytania i pozowały z nami do zdjęć.

Obecność Ducha Świętego mogliśmy poczuć podczas pięknej adoracji i Eucharystii. Na zakończenie podsumowaliśmy całe spotkanie i wspólnie obejrzeliśmy film. Cieszę się, że mimo odmiennych charakterów i zachowań, stworzyliśmy w ciągu tego weekendu całkiem zgraną ekipę.

Zobacz nasze zdjęcia w GALERII G+

Kalendarz

Świadectwa