Nasze relacje

Wiara i uczynki w Tatrach

31.01.2019 | Nina

„Wiara i uczynki”, to hasło 3. dnia rekolekcji w Zakopanem. Pan Bóg prowadzi nas przez cały czas, mówi… Tego dnia rozważaliśmy Ewangelię o tym, jak Maryja z bliskimi Chrystusa przywołała Go do siebie, a Jezus odrzekł, że ten, kto spełnia Jego wolę, jest Jego matką, siostrą, bratem…

Bóg pragnie bliskości z nami, czeka na nas, jest przy nas. Zaprasza nas do tego, byśmy przy Nim nieustannie trwali. To jest w życiu najważniejsze i to daje prawdziwe szczęście. Ta myśl została we mnie z tego dnia. Po przepysznym śniadaniu, udaliśmy się na narty! Widoki, frajda, wspólna zabawa były niesamowite. Ci, którzy nie chcieli wybrać się na stok, również mieli czas pełen wrażeń i śmiechu - zjeżdżali z górki bez sanek, jak za dawnych czasów, na workach. Najważniejszym punktem dnia zawsze jest Eucharystia, a zakończyliśmy spotkaniem, twarzą w twarz, z Jezusem - Adoracją. Towarzyszy mi myśl, że Jezus jest moim Przyjacielem. („A Pan rozmawiał z Mojżeszem twarzą w twarz, jak rozmawia się z przyjacielem”(Wj 33,11).)

Opanowanie, hasło dnia 4. Zapamiętałam myśl z kazania ks. Maćka, w odwołaniu do cytatu; „I spoglądając na siedzących dokoła Niego…” …Jezus spogląda na każdego z nas, nie przez pryzmat ubioru, itd. On zna nasze serce; wszystko, co w nim jest; radość, przygnębienie, itp. Bóg jest przy nas, tak blisko… Nie bój się oddać całego siebie, On wszystko bierze w swoje ręce, wysłuchuje, stawia ludzi na naszej drodze dla Niego nie ma nic niemożliwego, mówię to z własnego doświadczenia, dzisiejszego dnia też tego doświadczyłam, Bóg jest blisko, działa, wysłuchuje, czuwa, troszczy się! A czy my Go słuchamy? O słuchaniu była dzisiejsza Ewangelia, fragment o ziarnie, które spadło na różne podłoże.

Bóg najgłośniej mówi w ciszy.

Warto czasem odłożyć telefon, wyciszyć się, otworzyć Pismo Święte, czy w milczeniu patrzeć na Najświętszy Sakrament i po prostu słuchać… Jezus zna nas najlepiej. Te myśli pracują we mnie dzisiejszego dnia. Spacer po zakopiańskim szlaku dostarczył nam wiele rozmów, śmiechu, pięknych, jakby z fotomontażu widoków. Czas na rms-owych rekolekcjach daje mi wiele niezapomnianych przygód, wspaniałe relacje, a przede wszystkim odnawianie relacji z Bogiem.

Zobacz nasze zdjęcia w GALERII G+

Kalendarz

Świadectwa