Nasze relacje

Zakopane - podsumowanie

06.02.2019 | Wiktor Woynarowski

W dniach 27.01- 02.02.2019 odbyły się kolejne rekolekcje z RMS'em w Zakopanem. W piątek wieczorem, do klasztoru sióstr boromeuszek przyjechało ok. 40 Elblążan oraz 2 Węgorzewiaków (ja i moja siostra Nina).

RMS' owe rekolekcje słyną ze swojej różnorodności. Podczas tego tygodnia przeżywaliśmy wspólną modlitwę, Eucharystie, konferencje, ale również był czas na zjeżdżanie na nartach/desce na stoku w Witowie, wyprawy w góry i różnorakie zabawy.

Oprócz nas, w tym samym czasie, w Zakopanem rekolekje przeżywał SOP. Niektóre zajęcia (Eucharystię, zabawy, konferencje) mieliśmy łączone. Podczas konferencji przeżyłem duże zaskoczenie. Księża, przez cały tydzień, głosili nam Słowo na podstawie listu św. Jakuba. Wiedziałem, że listy Apostolskie są bardzo wartościowe, ale tutaj zobaczyłem jakie są konkretne. Po prostu krótko, zwięźle i na temat! Coś wspaniałego!

Elbląskie towarzystwo na tym turnusie (Węgorzewo też) było nieco "rozbrykane". Myślę, że łatwo jest sobie wyobrazić 40 osób, w młodym wieku, "zamkniętych" przez tydzień w jednym domu. Mówiąc krótko: Wrzaski, śmiechy; Energia! Hej! Hopsa! Bawmy się! Haajjja! (Koh 11,9). Mimo to poruszające było to, na co zwrócił mi uwagę ks. Daniel SDS: kiedy nadchodził czas wieczornej adoracji, ta zgraja łapserdaków, w jednej chwili, całkowicie się wyciszała. To było coś niesamowitego. Stawało się oczywiste: Teraz będzie mówił ktoś Wielki. W tym kawałku chleba jest Ten, co stworzył Niebo i Ziemię!

Rekolekcje te, dzięki spacerom po szlakach, m.in do klasztoru sióstr Albertynek i doliny Kondratowej oraz zjeżdżaniu na stokach, były dla nas źródłem aktywnego wypoczynku. Przede wszystkim jednak, ten czas pozwolił nam doświadczyć Żywego Boga, jego Miłości. Widać to było po ilości spowiedzi, rozmów z księżmi, świadectwach ludzi i cichych łzach podczas adoracji.

Chwała Panu, Wiktor Woynarowski

Zobacz nasze zdjęcia w GALERII G+

Kalendarz

Świadectwa