Wydarzenia

Wyrusz z nami w drogę! To już XXXVII Piesza Pielgrzymka Wrocławska. My tradycyjnie ruszymy z Trzebnicy!

Tegoroczne rekolekcje w drodze przebiegać będą pod hasłem: „IDŹCIE I GŁOŚCIE!”. Do tego programu duszpasterskiego dopisane będą tematy, związane z setną rocznicą objawień fatimskich, setną rocznicą śmierci św. Brata Adama-Alberta Chmielowskiego oraz trzechsetną rocznicą koronacji jasnogórskiego wizerunku Matki Bożej Królowej Polski. Pielgrzymi do intencji indywidualnych dopiszą także swoje modlitwy za Ojca Świętego Franciszka i archidiecezję wrocławską.

INFORMACJE OGÓLNE

Pielgrzymka wyruszy z Katedry Wrocławskiej w środę 2 sierpnia o godz. 6.00, zaś przybycie na Jasną Górę i wejście przed obraz Matki Bożej przewidziane jest na czwartek 10 sierpnia br. o godz. 9.00. Msza św. na zakończenie pielgrzymki na wałach Jasnogórskich sprawowana będzie o godz. 11.00. w Pielgrzymce może wziąć udział każdy, kto zobowiąże się spełnić następujące warunki:

zapisze się przez naszą stronę lub w naszej trzebnickiej parafii (szczegóły u ks. Emmanuela SDS)

powstrzyma się całkowicie od palenia tytoniu i picia alkoholu;

przestrzegać będzie zakazu noclegów koedukacyjnych;

będzie wypełniał polecenia Brata Przewodnika i jego współpracowników;

przyjmie w duchu pokuty wszystkie trudy pielgrzymowania.

INFORMACJE DODATKOWE

Osoby nieletnie mogą wyruszyć jedynie z opiekunem pełnoletnim. Pielgrzymka jest namiotowa, należy zabrać ze sobą namiot, śpiwór i karimatę. Bagaże oddawane do transportu muszą być koniecznie podpisane, z adresem i numerem grupy. Na trasie jest możliwość zaopatrzenia się w chleb, nabiał (jogurt, mleko itd.) oraz w podstawowe artykuły spożywcze.

Dbając o własne bezpieczeństwo pamiętaj aby mieć przy sobie informację o stale przyjmowanych lekach i dokument stwierdzający o Twoim ubezpieczeniu zdrowotnym.

Kalendarz

Świadectwa