Wydarzenia

Ferie na Śnieżnicy

22.01.2018 | x. Łukasz Anioł

Ferie zimowe to czas dla Ciebie drogi młody człowieku! Mamy dla Ciebie jak zwykle wyjątkową ofertę. Zapraszamy na zimowe spotkanie z RMSem do Kasiny Wielkiej w dniach 22 – 28 stycznia 2018 r.

Rekolekcje zimowe to czas czynnego odpoczynku na stoku narciarskim, dobrej zabawy, modlitwy i napełniania siebie pozytywnymi treściami, które dadzą siłę do dalszej pracy w kolejnym semestrze.

Spotkanie adresowane jest do uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z województw: zachodniopomorskiego, dolnośląskiego, opolskiego, mazowieckiego, warmińsko-mazurskiego oraz podlaskiego.

Zamknęliśmy zgłoszenia, które trzeba było przesyłać do 14 stycznia 2018 r.

Miejsce spotkania: Młodzieżowy Ośrodek Rekolekcyjno-Rekreacyjny na Śnieżnicy, Kasina Wielka 583, 34-741 Kasina Wielka

Na rekolekcje zabieramy ze sobą: Śpiwór, Pismo Święte, notatnik, długopis, sprzęt narciarski, jeśli posiadasz własny, zgodę od rodziców (DO POBRANIA) - warunek uczestnictwa oraz lekarstwa, jeśli zażywasz.

Rozpoczęcie spotkania: 22 stycznia 2018 r. godz. 18.00

Zakończenie spotkania: 28 stycznia 2018 r. godz. 10.00

Koszt rekolekcji wynosi 300 zł (cena nie obejmuje kosztów związanych z wypożyczeniem sprzętu narciarskiego oraz karnetów na stok narciarski). Dodatkowe koszty (dla jeżdżących na nartach lub snowboardzie, a nie posiadających własnego sprzętu) – za wypożyczenie sprzętu narciarskiego 35 zł za dzień + karnet na stok 40 zł = 75 zł. Podczas rekolekcji planujemy trzykrotne wyjście na stok, a więc dodatkowa opłata w pełnym wymiarze wynosi 225 zł. Serdecznie zapraszamy, a w razie pytań i wątpliwości kontaktuj się z nami TUTAJ - Duszpasterze RMSu

Dla planujących przyjazd podajemy kilka informacji dotyczących dojazdu na miejsce:

Samochodem Od Krakowa: szosą zakopianką (do Myślenic dwupasmowa) do Lubnia czyli ok. 45 km, potem w lewo (nr 968) w kierunku Nowego Sącza przez Mszanę Dolną (9 km) i dalej w kierunku Limanowej dalsze 10 km ciągle w górę do przełęczy Gruszowiec. Po lewej stronie tuż za ozdobną tablicą Gmina Mszana Dolna żegna! znajduje się bar, przy którym już można zostawić samochód, albo podjechać jeszcze ok. 100 m do pierwszych domów i zaparkować na podwórku u gospodarzy. Stamtąd w górę pieszo ok. 20 min. leśną kamienistą drogą - znaki niebieskie i zielone, potem tylko zielone, niebieskie skręcają (!) w prawo na szczyt, omijając Ośrodek! Od Śląska: np. przez Oświęcim do Wadowic, stamtąd nr 28 aż do nas przez Maków Podhalański, Jordanów, Rabkę i Mszanę Dolną Od Nowego Sącza lub Tarnowa: do Limanowej a stamtąd ok. 25 km szosą nr 28 w kierunku Wadowic. Od końca wsi Dobra podjazd przez cały Gruszowiec, zimą nieraz trudne warunki! Skręcić na prawo koło baru na przełeczy (j.w.).

Autobusem Każdym kursem, który jedzie do Limanowej (albo przez Limanowę dalej) przez Mszanę Dolną. Wysiadać 10 km za Mszaną D. na ostatnim przystanku w Kasinie Wielkiej (przełęcz na Gruszowcu). Potem w lewo koło baru i ostatnich budynków Kasiny W. w górę szlakiem (j.w.) Od N. Sącza lub Tarnowa są autobusy przez Limanowę i Mszanę dalej w kier. Krakowa lub Rabki. Wysiadać na pierwszym przystanku w Kasinie Wielkiej, potem w kierunku baru i ostatnich domów i następnie w górę za znakami turyst. - j.w. Lokalnym BUSEM Na trasie Mszana Dolna - Limanowa i z powrotem kursują, w sobotę i niedzielę niestety rzadko, lokalne mikrobusy przeważnie co godzinę. Jest też na tej trasie kilka autobusów PKS bliskich relacji.

Pociągiem (PKP) Ten sposób (niegdyś popularny) dziś polecany tylko dla podróżnych z daleka, gdyż na trasie Chabówka - Limanowa i Nowy Sącz pociągi niestety kursują rzadko i okresowo. Do Chabówki można dojechać licznymi pociągami, także dalekobieżnymi, z kierunku Krakowa. Z Chabówki albo wspomniany wyżej rzadki pociąg do N. Sącza (zapytać w inf. PKP) albo busy do Rabki i Mszany Dolnej. Rozkład jazdy autobusów najlepiej sprawdzić aktualny. Kraków – przystanek Gruszowiec (za Kasiną Wlk.)

Kalendarz

Świadectwa