Mazurski dzień skupienia
Spotkania z młodzieżą RMSu jest zawsze inspiracją do działania i podejmowania nowych wyzwań. Ten dzień skupienia w Węgorzewie również zapadł w pamięci. I nie tylko że, miejscem spotkań były jezioro, piwnica i kaplica :)
więcej
Jak dzieci... w Bagnie
W majowy weekend (17-19.05.2019) mogłam brać udział w świetnym spotkaniu, a mianowicie w Dniach Skupienia w przepięknej miejscowości – Bagnie, w naszym Salwatoriańskim Seminarium Duchownym. Przez ten czas mogliśmy się skupić na Panu Bogu, zostawić swoje problemy Najwyższemu i powierzyć mu swoje życie.
więcej
Jedyna taka majówka
Majówka z RMS w Polanicy-zdrój To nie był mój pierwszy wyjazd z RMS więc wiedziałam, że nie zabraknie na nim radości ani życzliwości... No dobra, zawsze są jakieś obawy ale zniknęły tak szybko jak się pojawiły.
więcej
Ekstremalna Droga Krzyżowa
Po raz kolejny mamy okazję wyjść w ciemność. W ciemność swojego grzechu, smutku, bólu - po to by pod koniec drogi zastał nas poranek oznaczający Zmartwychwstanie...
więcej
Fatimka - relacja
30 marca, sobota, a ja musiałam wstać o 6 rano... jednak pomimo wczesnej godziny obudziłam się z uśmiechem na ustach. To był ten dzień, na który czekałam- Czuwanie Fatimskie w Trzebini. Pogoda zapowiadała się świetna, a ja byłam w znakomitej nastroju, czego chcieć więcej! Wyjeżdżałam z Obornik Śląskich wraz z księdzem Lazarkiem, więc jak można się było spodziewać atmosfera w autobusie była niesamowita jeszcze zanim ruszyliśmy.
więcej
Animatorzy, + Młodzi salwatorianie = dobry kurs
W dniach 8-10 marca 2019r. „Biały Dom” w Trzebnicy już po raz trzeci w tym roku szkolnym gościł młodych z całej Polski i dwóch salwatoriańskich apostolatów – RMS i SOP podczas kursów animatorskich. Tym razem naszymi opiekunami duchowymi byli księża z obu wspólnot oraz siostry boromeuszki.
więcej
Dni Skupienia na Przegibku okiem nawróconego laika
Szczęść Boże! W miniony weekend (1-3.III.2019) odbyły się Dni Skupienia duszpasterstwa "BAGNO" prowadzone przez ks. Maćka oraz ks. Pawła. Trafiłem na nie dziwnym zrządzeniem losu, gdyż ledwo 25 stycznia rozpoczęło się moja przygoda z powrotem na łono Kościoła, a było to święto nawrócenia św. Pawła - jasny znak od Boga, że mam do Niego wracać! Zobaczyłem ogłoszenie na Facebook'u i pomyślałem, czemu nie?
więcej
Pierwsze dni studentów w Tatrach
Od pierwszej chwili, kiedy przyjechałam na rekolekcje do Zakopanego bardzo urzekła mnie panująca tu radość i otwartość na drugiego człowieka.
więcej
Śnieżnica i Ćwilin - Beskid Wyspowy
Pewnie zastanawiacie się: co można robić w Kasinie oprócz jazdy na nartach? Dzisiaj przychodzę do Was z odpowiedzią! W czwartek byłam bardzo zmęczona po spędzeniu pierwszych dni na stoku, dlatego dla ",,odpoczynku" zdobyłam Ćwilin!Przyznam się, że w drodze na szczyt obstawiałam tyły i wcale nie po to aby wycieczka się nie zgubiła ale po prostu moja kondycja pozostawia wiele do życzenia
więcej
Pierwsze dni na Śnieżnicy
Jestem w Kasinie już 3 raz, to miejsce jest naprawdę wyjątkowe… cisza, spokój, góry, piękne widoki i narty!!! Wczoraj pierwszy raz od ubiegłego roku mogłam sprawdzić swoje umiejętności na stoku.
więcej