CzuwanieRMS

Po czuwaniu.. Jak było?

Na sobotnim (28.09) czuwaniu fatimskim o temacie "Odkryj siłę!" pogoda dopisała :) I pogoda Ducha również ;) Spotkanie rozpoczęła konferencja prowadzona przez Żandarmerię Wojskową o jej zadaniach i roli w dbaniu o narodowe bezpieczeństwo. Był też pokaż pełnego rynsztunku.

Na sobotnim (28.09) czuwaniu fatimskim o temacie „Odkryj siłę!” pogoda dopisała 🙂 I pogoda Ducha również 😉

Spotkanie rozpoczęła konferencja prowadzona przez Żandarmerię Wojskową o jej zadaniach i roli w dbaniu o narodowe bezpieczeństwo. Był też pokaż pełnego rynsztunku.

Po przerwie na słodkie co nie co i herbatkę miały miejsce spotkania w grupach. Zadaniem uczestników i ich animatorów było wspólne szukanie odpowiedzi na pytanie, jak znajdować siłę, aby móc właściwie oddziaływać na nasze otoczenie i czynić dobro, na wzór naszego Stworzyciela, najpotężniejszej Siły.

Podsumowanie tych wysiłków było o tyle ciekawym doświadczeniem, że można było zobaczyć bardzo różne drogi do osiągnięcia jednego celu. Jedni szukali sposobów w prozaicznych, codziennych czynnościach; inni w sposobie na życie, naszej odpowiedzi na Boże wołanie, czyli w powołaniu.

O sławetnym bigosie na pokrzepienie ciał, a w szczególności serc, pisać nie trzeba, bo wyraża on więcej niż 1000 słów 😉

Koncert zespołu „niemaGotu”, który nastąpił po obiadowej przerwie, nie był zwykłym koncertem. To była modlitwa wspólnoty, uwielbienie Krzyża, które zawsze pojawia się na „fatimce”, ale tym razem było to wspólne bycie z Nim poprzez śpiew, oczywiście nie tylko samego zespołu. Każdy mógł przyjść i dotknąć Krzyża, doświadczyć Jego fizycznej i duchowej bliskości.

Po koncercie nadszedł czas na adorację Najświętszego Sakramentu i Mszę Świętą. Na kazaniu ks. Paweł zachęcał do przyjmowania Komunii Świętej przez 9 pierwszych piątków miesiąca w intencji przebłagalnej za grzechy świata. Po wypełnieniu tego zadania można mieć pewność, że śmierć nas nie zastanie w grzechu ciężkim… Co znaczy, że na pewno, prędzej czy później, pójdziemy do NIEBA!

Czuwanie zakończyło się tradycyjnie hołdem fatimskim, czyli odśpiewaniem wspólnym Apelu Jasnogórskiego.

Zobacz nasze zdjęcia z G+ autorstwa kl. Pawła Janowskiego SDS