beskid_rms

Chwila dla Pana Boga

Rekolekcje w Beskidach były dla mnie niesamowitym przeżyciem. Zawarłam dużo nowych znajomości, otworzyłam się bardziej na Boga i jego Słowo.

Wspólne wędrówki po górach były znakomitym czasem, aby móc porozmawiać z innymi na różne tematy oraz pośmiać się i pożartować. Chociaż czasem powoli brakowało sił aby wejść na szczyt, zawsze można było liczyć na kogoś pomoc i wsparcie. Wspólne czytanie i analizowanie fragmentów ewangelii było znakomitym czasem, aby na chwilę się zatrzymać i zagłębić się w nie. Dużym przeżyciem cieszyły się także codzienne adoracje, które były momentem refleksji, wyciszenia, rozmowy z Bogiem i często też dużych emocji. Dzięki wspólnemu graniu w gry, pracy w grupach, wspólnym przygotowywaniu posiłków i długich rozmowach można było się dobrze zintegrować ze sobą.

Wyjazd kończę z taką myślą, że podczas codziennego chaosu i zamieszania warto jednak znaleźć podczas dnia chwilę dla Pana Boga, chwycić za Pismo Św. i przeczytać chociaż jego fragment, przeanalizować go oraz przełożyć na swoje życie.