IMG_0217

Z Dobroszyc do Bagna

Forum dobiegło już końca. Uczestnicy powrócili do swoich domu w „śpiewających” nastrojach. Każdy cieszył się i smucił zarazem z powodu powrotu do tzw. „normalności”. Dla większości z nas ten wyjątkowy czas skończył się wraz końcem forum i pozostały tylko pożegnania. Jednak niektórzy zdecydowali się jeszcze udać do nowego domu w Bagnie by tam podsumować ostatnie dni.

Wspólnie poszukiwaliśmy plusów i minusów tego krótszego co do czasu i mniejszego co do formy tegorocznego forum. Po wszystkim ucięliśmy sobie krótką drzemkę żeby nabrać sił do dalszych prac na miejscu. Zaczęliśmy pomagać naszym duszpasterzom w przeprowadzce do nowego domu duszpasterstwa. Rozdzieliliśmy pracę między wszystkich tak, by nikt nie siedział bezczynnie, a praca wykonywana była w tempie ekspresowym. Jedni wymieniali oświetlenie, inni skręcali meble, jeszcze inni wzięli się za malowanie ścian. Pozostali pozbywali się starych i niepotrzebnych mebli i sprzętów.

Jednak w naszych głowach cały czas powracały minione chwile z spędzone razem na forum. Wszyscy nowo poznani ludzie – wszystkie lepsze i gorsze momenty. Przed naszymi oczami na nowo stawały chwile załamania i upadków oraz wzlotów i uśmiechu. Wiemy, że musimy pogodzić się z tym, że nasze głowy przez najbliższy czas przeszywać będzie pustka i tęsknota za forumową codziennością.

Jednakże RMS daje nam wiele innych możliwości na spotkanie się ponownie jeszcze w te wakacje co sprawia, że uśmiech sam pojawia się na naszych twarzach, a pustka ustępuję miejsca radości i nadziei na nowe spotkanie.