PPWT20

ODWOŁANA pielgrzymka do Trzebnicy

Tegoroczna pielgrzymka do grobu św. Jadwigi Śląskiej nie odbędzie się w przewidywanej formie. Organizatorzy na swojej stronie www.pielgrzymka.pl umieścili następujące sprostowanie dotyczące pielgrzymki:

Tegoroczna pielgrzymka do grobu św. Jadwigi Śląskiej nie odbędzie się w przewidywanej formie. Organizatorzy na swojej stronie www.pielgrzymka.pl umieścili następujące sprostowanie dotyczące pielgrzymki:

„W związku z prowadzeniem od soboty na terenie całego kraju tzw. „żółtej strefy” musimy dostosować się do wprowadzonych ograniczeń na otwartej przestrzeni. Nowe przepisy wiążą się z obostrzeniami dotyczącymi organizacji zgromadzeń do 150 osób na wolnej przestrzeni. Jak pamiętamy w poprzednich latach było nas ponad 10 tyś. pielgrzymów więc w obecnej sytuacji nie jesteśmy w stanie podjąć się takiego zadania, aby każdemu zapewnić bezpieczeństwo na trasie.”

Archiwalny art. zapowiadający:

„Wędrowanie jest życiem człowieka!” W dniu 17 października planowana jest Piesza Pielgrzymka Wrocławska do grobu św. Jadwigi w Trzebnicy. Pielgrzymka rozpocznie się nabożeństwem w Katedrze wrocławskiej o godzinie 6.00. Zakończenie nastąpi mszą św. w Trzebnicy o godz. 16.30

UWAGA WAŻNE!  Aby wziąć udział w tegorocznej pielgrzymce należy: zapisać się do danej grupy pielgrzymkowej przez formularz oraz podpisać regulamin i oświadczenie o stanie zdrowia.

Wybierz naszą gr. 8 wypełniając formularz zapisowy: http://bit.ly/PielgrzykaDoTrzebnicy2020Zapisy

PROGRAM PIELGRZYMKI DO TRZEBNICY

● 6.00 – Zawiązanie pielgrzymki
● postój I – most na Widawie – Krzyżanowice
● postój II – Malin
● postój III – Wysoki Kościół i Brochocin. UWAGA – na tym postoju pielgrzymka zostanie podzielona na dwa nurty, jeśli zajdzie taka potrzeba. Szczegóły zostaną podane przed pielgrzymką w internecie na www.pielgrzymka.pl
● ok. 16.00 – wejście do Trzebnicy
● 16.30 – Msza św. w Trzebnicy przy ołtarzu polowym
● Powrót z Trzebnicy: szynobusem KD, indywidualnie lub PKS – autobusy będą podstawione na parkingu przy ołtarzu polowym. Bilety do kupienia u kierowcy.*
*(organizator nie gwarantuje miejsc dla wszystkich pielgrzymów, dlatego może zajść konieczność znalezienia transportu we własnym zakresie)

WARUNKI UCZESTNICTWA W PIELGRZYMCE W WZIĄZKU Z OGRANICZENIAMI EPIDEMICZNYMI COVID 19’

● Aby wziąć udział w tegorocznej pielgrzymce należy: zapisać się do danej grupy pielgrzymkowej przez formularz oraz podpisać regulamin i oświadczenie o stanie zdrowia.
● Pielgrzym, po zapisaniu się do danej grupy, nie może przemieszczać się między grupami.
● Na trasie zwiększona zostanie odległość między grupami.
● Każdy uczestnik pielgrzymki obowiązkowo musi mieć zasłonięte usta i nos podczas przejścia przez Wrocław i mijane po drodze miejscowości.
● W razie dodatkowych pytań można pisać na adres pielgrzymka@pielgrzymka.pl

W związku z panującą pandemią, jeżeli w terminie pielgrzymki powiat trzebnicki będzie znajdował się w czerwonej strefie zagrożenia coronawirusem, pielgrzymka zostanie odwołana.