świadectwa
Tu jest Pan Bóg
W dobie koronawirusa i ogólnej izolacji możliwość wyjazdu nabiera zupełnie nowego znaczenia. Byłam spragniona kontaktu z innymi ludźmi i Bogiem, więc zdecydowałam się na wędrowny rajd po Pieninach z RMS-em. Te cztery cudowne dni były najlepiej zainwestowanym czasem od wielu miesięcy.
więcej
Weź się do roboty!
Moim zdaniem każdy wyjazd jest wyjątkowy. Można na nim zostawić swoje codzienne monotonne życie nawet z wiarą, bo wiadomo msze, RMS czyli tydzień w tydzień to samo. Niby ta relacja z Bogiem jest, ale na takich wyjazdach wygląda to inaczej. Zbliżamy się do niego poprzez modlitwę.
więcej
Dobrze jest iść razem
Rekolekcje w Zakopanem były dla mnie wspaniałym doświadczeniem. Podczas nich nie tylko miałam możliwość podziwiania tego świata wędrując po Tatrzańskim Parku Narodowym i wspinając się po górach, ale przede wszystkim umocniłam swoją wiarę...
więcej
Powstań! Świeć, bo przyszło twe światło
Piesza pielgrzymka jest fascynującym czasem rekolekcji w drodze. To czas zbliżenia się do Pana Boga, ale również poznania samego siebie. To czas pokory i wielu przemyśleń dotyczących życia. Tegoroczna pielgrzymka była moją drugą w życiu. Tak naprawdę nie planowałam tego.
więcej
To On, a nie „przypadek”
Uważam, że podjęcie decyzji o pójściu na pielgrzymkę nigdy nie jest przypadkiem. Szczególnie po tegorocznym pielgrzymowaniu wiem, że przypadki występują tylko w języku polskim. Każdy zjawia się tam z jakiegoś powodu, w jakimś celu. Czy w innym wypadku cały ten trud miałby sens?
więcej
Każdy gest jest w życiu ważny
Rekolekcje w Zakopanem dały mi piękne doświadczenie Boga i drugiego człowieka...ogromną dawkę radości, uśmiechu, wspaniałych przygód.
więcej
Zbliżanie się do Niego…
Na biblijnych górach miały miejsce wielkie rzeczy... tak było i teraz. Kasina mnie zaskoczyła. Nie przyjechałam tu z myślą, że z moim życiem jest coś nie tak. Okazało się, że ścieżka, którą idę nie jest do końca dobra, nie miałam też żadnego pomysłu, jak zmienić swoją szarą codzienność, skoro ten problem się powtarzał. Zobaczyłam, że Bóg stopniowo przestaje zajmować pierwsze miejsce w moim życiu. Odpowiedzi również przychodziły stopniowo.
więcej
Od tamtej pory już uważam!
Chciałabym podzielić się z Wami moim "świadectwem" o ile tak to można nazwać. Zacznę wiec od tego, że zawsze chodziłam do Kościoła. No tak. Chodziłam. Ale czy korzystałam? Czy było to raczej z przyzwyczajenia, czy tradycji...? To pytanie w sumie pojawiło mi się teraz, w tym roku. Wcześniej tak na to nie patrzyłam. Kiedy więc nastąpił przełom? Czy teraz jest inaczej?
więcej
RMS zbliżył mnie do Boga
Być może będzie to pewnego rodzaju świadectwo, moje przemyślenia... Chciałabym się z wami podzielić moją historią, choć wiem, że szału nie ma. Pierwsze rekolekcje, na które pojechałam były 1,5 roku temu. Pamiętam, że nie zastanawiając się powiedziałam w domu, "jadę!". Wtedy zaczęłam piękny rozdział w moim życiu, który trwa do dziś.
więcej
Spotkanie, które odmieniło moje życie
Długo zastanawiałem się czy napisać swoje świadectwo,jednak stwierdzam że nie mogę przejść obojętnie obok tego co wydarzyło się w moim życiu i postanowiłem się podzielić moimi przeżyciami ze wszystkimi chętnymi. Przed forum pomimo tego że mam zaledwie 16 lat moje życie nie wyglądało tak jak powinno a wręcz przeciwnie, jednakże wiedziałem że muszę coś zmienić że forum to idealna okazja do tego.
więcej